دکتر جورابیان / اخبار / اکوکاردیوگرافی جنین
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

اکوکاردیوگرافی جنین

اکوکاردیوگرافی جنین

اکوکاردیوگرافی جنین به منظور بررسی قلب جنین و تشخیص بیماری های مادرزادی قلبی جنین در نظر گرفته می شود از هفته 16 بارداری می توان اکوکاردیوگرافی جنین را انجام داد . انجام اکوکاردیوگرافی جنین هیچ گونه عارضه ای را برای مادر و جنین به همراه نمی آورد .

اکوکاردیوگرافی جنین

اکوکاردیوگرافی جنین

یکی از سوالات متداولی که مطرح می شود این است که انجام اکوکاردیوگرافی جنین برای تمامی مادران باردار لازم است یا نه ؟

در ادامه مطلب به بیان توضیحاتی می پردازیم تا پاسخ به این سوال را دریافت نمایید .

عوامل خطر ساز

بیماری های کروموزومی، اختلالات غیر قلبی جنین، افزایش ضخامت NT و نامنظمی های قلبی جنین از عوامل بسیار خطر ساز می باشد که باید به طور کامل این عوامل بررسی شود .

مصرف برخی از داروها ، بیماری های سرخچه در اوایل حاملگی، بیماری های متابولیک مادر مانند دیابت و افزایش وزن از عوامل خطر سازی می باشد که می تواند باعث بروز مشکلاتی در جنین شود .

مزایای اکوکاردیوگرافی جنین

اکوکاردیوگرافی جنین مزایای بسیار زیادی دارد با استفاده از این روش می توان در صورت سالم بودن قلب جنین نگرانی هایی که در رابطه با ناهنجاری های قلبی جنین می باشد را از بین برد .

در صورتی که اکوکاردیوگرافی جنین به موقع صورت گیرد در صورت تشخیص زود به هنگام می توان اقدامات لازم را جهت درمان انجام داد .

در صورتی که با اکوکاردیوگرافی جنین تشخیص به اریتمی داده شود با دارو درمانی می توان اریتمی و نامنظمی قلب جنین را برطرف کرد .

در صورتی که با اکوکاردیوگرافی جنین تشخیص داده شود که جنین مبتلا به بیماری سخت قلبی می باشد و نمی توان با استفاده از روش های درمانی این بیماری را درمان کرد می توان به بارداری با تجویز پزشک و از طریق قانونی خاتمه داد .

نحوه انجام اکوکاردیوگرافی جنین

برای بررسی قلب جنین بروی شکم مادر دستگاه مخصوصی قرار داده می شود تا از ناحیه قلب جنین عمل اسکن انجام گیرد . مدت زمان انجام اکوکاردیوگرافی جنین از 30 دقیقه تا 1 ساعت متغیر می باشد . با استفاده از اکوکاردیوگرافی جنین جریان خون در سیاه رگ ها و سرخ رگ ها مورد بررسی قرار می گیرد ،در اکوکاردیوگرافی جنین عواملی مانند کوچک شدن سرخ رگ ها ، باز و بسته شدن دریچه های قلب و مشاهده حفره در قلب مورد بررسی قرار می گیرد . با استفاده از این روش در صورتی که مشکلی در باز و بسته شدن دریچه ها وجود داشته باشد تشخیص داده می شود .

برخی از خدمات سونوگرافی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

با تشکر مدیریت سایت مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر مرتضی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 3 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر جورابیان