بهترین سونوگرافی در اهواز

بهترین سونوگرافی در اهواز

سونوگرافی به وسیله امواجی بی ضرر تصاویری از اعضای بدن می گیرد که به تشخیص انواع بیماری ها و اطمینان از سلامت جنین می پردازد. در بهترین سونوگرافی در اهواز انواع سونوگرافی با پیشرفته ترین دستگاهها و داشتن متخصصان مجرب و متبحر انجام می شود. پزشک با استفاده از یافته های سونوگرافی به بررسی بیماری فرد می پردازد. امروزه بیشترین کاربرد سونوگرافی در بررسی جنین در زمان بارداری می باشد که در ادامه به بررسی دقیق و مفصل آن می پردازیم.

انواع سونوگرافی در زمان بارداری

پزشک بر اساس شرایط جسمی مادر از انواع مختلفی از سونوگرافی تجویز می کند. در صورتی که مادر دچار بیماری هایی مانند دیابت و فشارخون بالا داشته باشد از نوعی از سونوگرافی استفاده می شود . اگر مادر سقطهای مکرری داشته باشد از سونوگرافی نارسایی دهانه رحم استفاده می شود. در این زمان رحم توانایی تحمل بار جنین را ندارد. زمانی که جنین در شرایط عادی نمی تواند رشد کند از نوعی خاص از سونوگرافی استفاده می شود. سونوگرافی داپلر عروق و شریان بند ناف برای بررسی جریان خون در مغز جنین و عروق رحم می باشد . امروزه علاوه بر سونوگرافی دوبعدی از سونوگرافی پیشرفته سه بعدی و چهار بعدی برای مشاهده دقیق جنین در حالتهای مختلف استفاده می شود. این نوع سونوگرافی در بهترین سونوگرافی در اهواز وجود دارد.

زمان مناسب انجام سونوگرافی

بهترین زمان برای انجام سونوگرافی برای مادران هفته ششم بارداری می باشد . انجام سونوگرافی در این زمان در صورتی امکان پذیر می باشد که مادر از سلامت کامل برخوردار باشد و مشکلاتی از قبیل رحم غیر طبیعی نداشته باشد . اکثر افراد بر این باورند که تنها از طریق سونوگرافی در اوایل بارداری می توان به مشاهده درون رحم پی به سلامت این عضو برد در صورتی که این تصور اشتباه می باشد و با انجام آزمایشات بارداری نیز می توان به بررسی رحم در دوران بارداری پرداخت. اگر در این زمان سونوگرافی بتواند بارداری را تشخیص دهد نمی تواند به بررسی جنین بپردازد. اگر مادرمی خواهد از روش سونوگرافی استفاده کند باید تا زمان مناسب آن صبر داشته باشد و در صورت لزوم می تواند از تست های بارداری استفاده کند. در بهترین سونوگرافی در اهواز متخصصان ماهر برای راهنمایی و مشاوره مراجعین پاسخگو هستند.

روش های سونوگرافی

سونوگرافی به دو روش ابدومینال یا شکمی و واژینال انجام می شود. سونوگرافی شکمی برای بررسی بیماری های اعضای شکمی و بررسی جنین از روی شکم استفاده می شود. سونوگرافی واژینال از داخل واژن برای بررسی رحم در شرایط ویژه استفاده می شود. هر دو روش این سونوگرافی در بهترین سونوگرافی در اهواز انجام می شود.

 

تماس سریع با دکتر جورابیان