سوالات متداول سونوگرافی

سوالات متداول سونوگرافی

سوالات متداول سونوگرافی

  • سونوگرافی چیست ؟

به بافت بدن مادر سونوگرافی فرستاده می شود ، در این روش بسته به اینکه بافت سخت و نرم بدن برخورد می کند تصویرهای ایجاد می کند ، تصاویر در سونوگرافی دو بعدی و یا معمولی به شکل سیاه و سفید مشاهده می شود ، تشریح تصاویر به آناتومی بدن بستگی دارد و از این روش است که مادر را در خصوص جریان رشد جنین قرار می دهند .

هفته هشتم بهترین زمان سونوگرافی است ، این در حالی است که اکثر بانوان با دانستن باردار بودن اصرار به انجام سونوگرافی دارند که صحیح نمی باشد بلکه سونوگرافی باید از هفته هشتم انجام شود .

سوالات متداول سونوگرافی

  • سونوگرافی چهار بعدی و سه بعدی چیست ؟

در سونوگرافی چهار بعدی و سه بعدی می توان تصاویر را با جزئیات بیشتر مشاهده کرد ، این درحالی است که در تصاویر دو بعدی جزئیات خیلی مشخص نیست و علاوه بر آن تصاویر به شکل سیاه و سفید است ، اگر بخواهیم ناهنجاری های بزرگ را تشخیص دهیم از هفته بیست وششم شخص به انجام سونوگرافی مخصوصی که هست بپردازد .

  • مدت زمان سونوگرافی چه قدر است ؟

بسته به مهارت پزشک و تجهیزات پزشک این زمان متغیر است ، معمولا مدت زمان سونوگرافی بسیار کوتاه است ، معمولا بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه متغییر به طول می انجامد .

معمولا برای سونوگرافی دو روش وجود دارد ، سونوگرافی ابدومینال ، این سونوگرافی که به سونوگرافی شکم نیز معروف است ، از روی شکم انجام می شود ، سونوگرافی واژن انجام این سونوگرافی با شرایط خاصی انجام می شود .

شما عزیزان می توانید نظرات و سوالات خود را با شماره ی  زیر درمیان بگذارید :

شماره ی تماس :  سونوگرافی اهواز : ۲۵ ۷۰ ۳۳ ۳۳ -۰۶۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر مرتضی جورابیان

سونوگرافی در اهواز

 

 

 

 

ارسال نظر

نوزده − 10 =