سونوگرافی خوب در اهواز

سونوگرافی خوب در اهواز

می دانستید سونوگرافی بی خطرترین و آسان ترین روش تشخیصی می باشد ؟ این روش تصویربرداری در بررسی اندام های داخلی بدن و ضایعات آن،  بافت های زیرجلدی از جمله عضلات و تاندون ها ، شریان ها  استفاده می شود . همچنین از این روش در غربالگری بارداری و بررسی ناهنجاری های جنین نیز کاربرد دارد . حال برای داشتن نتیجه بهترین سونوگرافی باید به کجا مراجعه کرد ؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

سونوگرافی چیست ؟

سونوگرافی با استفاده از اولتراسوند که موج صوتی با فرکانس بالاست تصاویری از ارگان های داخلی بدن گرفته و به مانیتور منتقل می کند . این تصاویر متحرک بوده ولی ضرری برای بدن ندارد .

تشخیص بسیاری از سونوگرافی ها امروزه با مجهزترین دستگاه ممکن شده است. سونوگرافی دکترمرتضی جورابیان در اهواز همگام با علم روز دنیا خدمات شایانی را به شما عزیزان ارائه می دهد. شما می توانید جهت تعیین وقت قبلی با شماره تلفن 25 70 33 33 -061 تماس حاصل نمائید .

کاربرد سونوگرافی

سونوگرافی کابرد های زیادی دارد که شایع ترین آنها عبارتند از :

غربالگری در دوران بارداری :

یکی از شایع ترین و مهم ترین کاربردهای سونوگرافی غربالگری مادر و جنین در بارداری می باشد . تعیین ساک حاملگی ( برای تعیین حامله بودن ) ، بررسی رشد جنین ، تشخیص ناهنجاری های جنین ، تعیین سن حاملگی ، تعیین جنسیت جنین از جمله مواردی است که در طول حاملگی انجام می شود .

تشخیص بیماری های زنان :

بسیاری از بیماری های زنان از جمله کیست تخمدان و تنبلی تخمدان با این روش تصویربرداری قابل تشخیص و شناسایی است . در بسیاری موارد نیز به عنوان روش کمکی برای تشخیص بیماری ها استفاده می شود .

تشخیص بیماری های دستگاه گوارش :

بیماری های دستگاه گوارش از جمله کلیه ، کیسه صفرا ، مثانه با سونوگرافی قابل تشخیص و شناسایی می باشد .

تشخیص مشکلات عضلانی :

یکی از کاربردهای سونوگرافی تشخیص و بررسی مشکلات عضلانی  ، غضروف ها ، استخوان ها و تاندون ها می باشد تشخیص انحراف در ستون فقرات یکی از این موارد شایع می باشد .

سونوگرافی-خوب-در-اهواز

بهترین سونوگرافی در اهواز

نتایج سونوگرافی باید دقیق باشد تا به پزشک در تشخیص و بررسی کمک کند . موارد ذیل در نتایج دقیق از این روش تصویربرداری موثر می باشد :

  • دستگاه سونوگرافی

مجهز بودن مرکز سونوگرافی به دستگاههای پیشرفته و به روز دنیا در دقت تصاویر بسیار موثر می باشد . در انتخاب این مرکز به این نکته حتما دقت داشته باشید .

  • انجام همه سونوگرافی ها

برخی از مراکز تصویربرداری تنها می توانند برخی از سونوگرافی ها را انجام دهند . زیرا مجهز به دستگاههای پیشرفته نیستند . انجام سونوگرافی آنومالی ، کالرداپلر ، واژینال ، سه بعدی و چهار بعدی نیازمند دستگاههای پیشرفته و به روز دنیا است . در برخی از این مراکز الاستوگرافی ( نمونه برداری ) و رادیوگرافی پیشرفته نیز انجام می شود .

  • متخصص رادیولوژی و سونوگرافی

مهم است فردی که سونوگرافی انجام می دهد در این زمینه تخصص کافی داشته باشد تا بتواند به درستی این روش را انجام دهد .

دقیق ترین سونوگرافی در اهواز

همان طور که گفتیم دقت و وضوح تصاویر حاصل از سونوگرافی به کیفیت دستگاههای مورد استفاده و تخصص اپراتور آن بستگی دارد .

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفده =

Call Now Button