مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

ماموگرافی

ماموگرافی

آیا انجام ماموگرافی درد و ناراحتی در پی دارد؟

آیا ماموگرافی عوارض جانبی حادی را برای متقاضی در پی دارد؟

زمان مناسب ماموگرافی چه وقت است؟

کاربرد ماموگرافی در چه زمینه های است؟

برای تشخیص چه بیماری هایی از ماموگرافی استفاده می شود؟

دراین مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون ماموگرافی و کاربرد آن گردآوری شده است، به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است این متن را تا انتها مطالعه نمایید. با ما همراه باشید.

ماموگرافی روشی برای پرتونگاری یا تصویربرداری در سینه است که از آن استفاده می شود. ماموگرافی را اغلب به عنوان پستان نگاری می شناسند. یکی از کاربردهای ماموگرافی تشخیص بیماری های داخل پستان علی الخصوص تومور و سرطان هایی که در آن ایجاد می شود، است که به راحتی شناسایی و کنترل می نمایند.

ماموگرافی

خانم ها باید هر دو سال یکبار ماموگرافی را جهت تشخیص زودرس بیماری انجام دهند این پروسه را باید بانوان بالای 40 سال و افرادی که در خانواده سابقه سرطان سینه را دارند، حتما انجام دهند.

زمان مناسب ماموگرافی در روزهای است که پستان حساس نیست در نتیجه ابتدای سیکل قاعدگی  ماهانه مناسب ترین موقعیت به حساب می آید.

انجام ماموگرافی هیچ گونه درد و ناراحتی را برای بیمار در پی ندارد و ممکن است فقط زمانی که پزشک سینه را فشار می دهد درد مختصری در فرد ایجاد شود که جای نگرانی ندارد و بعد از چند ساعت کاملا از بین می رود.

کاندیدای ماموگرافی

  • ماموگرافی را زنانی باید انجام دهند که در معرض خطرهای متوسط اند و در خانواده این بیماری را دارند.
  • خانم هایی که احساس وجود یک جسم سخت و سفت در پستان می کنند.
  • خانم هایی که بافت چاله ای در پوست سینه دارند.
  • خانم هایی که یکی از پستان هایشان دچار سنگینی و یا توررفتگی خود به خود است.
  • افرادی که دارای تورم و ضخامت پوست در سینه می باشند.
  • افرادی که خارش و قرمزی در سینه دارند ( این عارضه می تواند التهاب نیز باشد)
  • افرادی که از نوک سینه شان ترشحات همراه با درد و ناراحتی خارج می شود.

عوارض جانبی ماموگرافی

این دستگاه هیچ گونه عوارضی برای بیمار به همراه ندارد. بهتر است که این پروسه در یک مرکز رادیولوژی و سونوگرافی خوب صورت گیرد، اما ممکن است که تشعشات حاصل از آن مقداری عوارض به همراه داشته باشد که در بعضی مواقع این اشعه همراه با دوز بالا  جهت بررسی بهتر، استفاده می شود.

در زمان انجام این پروسه بهتر است که فرد از مصرف برخی از داروها و مواد غذایی اجتناب کند تا در حین انجام ماموگرافی کمتر دچار درد و ناراحتی  کمتری شوید.

چکیده مطلب

اگر بعد از ماموگرافی فرد دچار درد و ناراحتی شد، بهتر است که از سوتین های ورزشی راحت و یا عدم پوشیدن آن به کار گیرد، برای این منظور بهتر است که سینه خود را مقداری ماساژ دهد، بهتر است که کمی در وان آب ملایم قرار گیرد. در صورتی که درد و ناراحتی ادامه پیدا نمود حتما باید به پزشک و یا مرکز سونوگرافی مراجعه نماید و علت را جویا شود.

تشخیص بسیاری از سونوگرافی ها امروزه با مجهزترین دستگاه ممکن شده است. سونوگرافی دکترمرتضی جورابیان در اهواز همگام با علم روز دنیا خدمات شایانی را به شما عزیزان ارائه می دهد. شما می توانید جهت تعیین وقت قبلی با شماره تلفن 25 70 33 33 -061 تماس حاصل نمائید .

برخی از خدمات سونوگرافی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

با تشکر مدیریت سایت مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر مرتضی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر جورابیان