دکتر جورابیان / سونوگرافی / هزینه سونوگرافی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

هزینه سونوگرافی

هزینه سونوگرافی

سونوگرفی به عنوان روش تصویربرداری کم خطر و بدون عوارض برای تشخیص بیماری ها می باشد. از جمله کاربردهای شایع سونوگرافی بررسی فرآیند رشد و اطمینان از سلامت جنین در دوران بارداری می باشد . از آنجائیکه در سونوگرافی از اشعه مضر استفاده نمی شود مادر در دوران بارداری از این روش برای بررسی جنین استفاده می کند . در اینجا به بررسی انواع و تعرفه های سونوگرافی در اهواز  می پردازیم.

انواع سونوگرافی

  1. سونوگرافی NT

بارداری یکی از مراحل حساس و مهم است که بانوان در زندگی خود آن را تجربه می کنند ، بسیارمهم است که دوران بارداری به بهترین وجه ممکن انجام شود تا علاوه بر سلامت مادر ، سلامت جنین نیز در این دوران حفظ شود .

بانوانی که اقدام به بارداری می کنند باید دقت نمایند که تمامی تست ها و آزمایش های را که پزشک توصیه می کنند را انجام دهند ، یکی از آزمایش ها که تمامی بانوان باردار باید انجام دهند انجام سونوگرافی NT است .

برای بررسی برخی از مشکلات و اینکه آیا جنین به سندرم داون مبتلا هست یا خیر این سونوگرافی انجام می شود ، توصیه می شود تمامی بانوان بارداراین تست را انجام دهند .

  1. سونوگرافی داپلر

سونوگرافی داپلر برای اندازه گیری جریان خون توسط امواج صوتی انعکاس یافته مورد استفاده قرار می گیرد همچنین این سونوگرافی می تواند سرعت جریان خون و فشار خون را اندازه گیری کند. با استفاده از این سونوگرافی می توان  به تشخیص مشکلاتی مانند لخته خون، نارسایی وریدی ها، انسداد شریانی، نقض دریچه قلب، بیماری های مادزادی قلبی و تنگی شریان کاروتید پرداخت. این سونوگرافی میزان آسیب وارد شده بروی شریان ها را بررسی می کند تا بر اساس صدمه وارد شده، توسط پزشک اقدامات درمانی خاصی صورت گیرد

  1. سونوگرافی سه بعدی

سونوگرافی سه بعدی یکی از تست های دوران بارداری است که توسط امواج صوتی ، انجام می شود. سونوگرافی تکنولوژی امواج صوتی است که توسط دستگاه مخصوص پردازش شده و نهایتا تصویر مورد نظر از ارگان های داخل بدن قابل مشاهده است. سونوگرافی دوبعدی تصاویر سیاه و سفید معمولی در اختیار پزشک قرار می دهد که اگر به جا و با تجویز پزشک انجام شود یکی از بی خطر ترین متد های تصویر برداری در دوران بارداری می باشد. برای انجام سونوگرافی های جدید موجود مانند سونوگرافی سه بعدی ، سونوگرافی چهاربعدی ، سونوگرافی واژینال .

هزینه سونوگرافی

یکی از نگرانیهای افراد برای درمان بیماری هزینه های تشخیص و درمان آن می باشد . یکی از این هزینه های مربوط به تعرفه سونوگرافی می باشد که با توجه به نوع و کاربرد آن متفاوت می باشد . تعرفه سونوگرافی معمولا باید دارای هزینه مشترک باشد برای جلوگیری از صرف هزینه های زیاد و سرسام آور حتما برای انجام سونوگرافی و رادیولوژی به مراکز سونوگرافی مراجعه کنید.

برخی از خدمات سونوگرافی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

با تشکر مدیریت سایت مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر مرتضی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

تماس سریع با دکتر جورابیان