دکتر جورابیان / رادیولوژی / اسکنوگرام کل ستون فقرات
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

اسکنوگرام کل ستون فقرات

اسکنوگرام کل ستون فقرات

بیماری های ستون فقرات کدام ها است؟

آیا ستون فقرات شماره دارد؟

درد ستون فقرات بین دو کتف از چیست؟

اسکنوگرام کل ستون فقرات (WSS) معاینه رادیولوژیک است که نیاز به اشعه X  برای تمام بدن را دارد. در نتیجه، میزان قرار گرفتن در معرض تابش بیمار بیشتر از مقدار دوز تابش پس از بررسی معمول رادیوگرافی می باشد.

هدف از اسکنوگرام کل ستون فقرات

مطالعات متعددی، دوز موثر بیمار (ED) را بر اساس WSS روی صفحه نمایش تک تاثیر قرار داده است. هدف از این مطالعه ارزیابی بیماران مبتلا به ED طی WSS براساس روش ردگیری خودکار تصویر برای رادیوگرافی دیجیتال چندگانه (APMDR) می باشد. علاوه بر این، ED ها محاسبه شده با نتایج مطالعات قبلی که شامل WSS فیلم برداری تک نفوذ بودند ، مقایسه می شود.

نتایج اسکنوگرام کل ستون فقرات

رادیوگرافی اهمیت دریافت اطلاعات بیشتر تشخیصی از چندین رادیوگرافی را درک می کند. در کل از تصویربرداری اسکولیوز (خمیدگی یکطرفه ستون فقرات) اطفال، جراحان ارتودنسی اطفال، رادیولوژیست ها و ارتودنتیست ها باید بیش از داده های ستون فقرات از هر رادیوگرافی به دست آورند.

اسکولیوز یک انحنای جانبی ستون مهره ای مانند یک خط صاف  است. که اسکولیوز توسط سیستم عکاسی و اسکولیمتر اندازه گیری و اندازه گیری شد. پس از تشخیص اشعه ایکس، استفاده از آن ها به زودی پیگیری شد و روش رادیوگرافی تکامل یافت. رادیولوژی یک روش استاندارد برای ارزیابی افراد پیش آزمون شده و دنبال کردن پیشرفت منحنی در افراد مبتلا به اسکولیوز است.

اسکنوگرام-کل-ستون-فقرات

اسکنوگرام کل ستون فقرات (WSS) معاینه رادیولوژیکی است که تمام بدن را به اشعه ایکس رصد می کند. WSS اغلب در طول دوره درمان تکرار می شود، که منجر به تابش بیش از حد در معاینه اشعه ایکس می شود.

بیمار مبتلا به اسکولیوز به طور مرتب معاینه می شود و تخمین زده می شود که بیمار مبتلا به اسکولیوز حدود 22 آزمایش رادیولوژی طی یک دوره درمان 3 ساله داشته باشد. تصویر کلیه ستون فقرات با استفاده از نوار کاست 14 × 36 اینچ با فیلم در سیستم پردازش تصویر فیلم گرفته شده است، اما سیستم رادیوگرافی دیجیتال با استفاده از روش های خودکار چسباندن تصویر استفاده خواهد شد. برعکس، روش دیجیتال شامل استفاده از یک آشکارساز است و AIPM را اعمال می کند که تصاویر چندگانه از هر بخش را به منظور غلبه بر محدودیت اندازه آشکارسازصورت می گیرد.

هدف از مطالعه حاضر، ارزيابی دوز موثر WSS با استفاده از AIPM و تأييد اثربخشی روش با مقايسه دوز موثر (ED) در AIPM با دوز موثر حاصل از روش سينوسی- فيلم بود. علاوه بر این، مطالعه عامل تبدیل DAP-ED استخراج می شود که به وسیله تجزیه و تحلیل همبستگی DAP با ED به راحتی قابل دسترس برای دزیمتری بیمار می باشد.

روش معاینه اسکنوگرام کل ستون فقرات

WSS یک معاینه رادیولوژی است که جابجایی لگن، جابجایی و بیرون زدگی آن، چرخش داخلی و خارجی استخوان های لگن، چرخش فوق العاده پایین تر استخوان های ناگهانی را مشاهده می کند و شکل نامتقارن کل بدن را تحلیل می کند.

سیستم رادیوگرافی دیجیتال 6000 (سیستم های پزشکی برای اسکن کل ستون فقرات هر بیمار از گردن به کوکسیکس استفاده شد).

یکی از دلایلی که باعث خطا در این تست می شود، این است که برخی از بیماران چاق باید تصویر اشعه ایکس را در آزمایشات مجددا بازنویسی کنند. از آنجایی که بیماران چاق دارای تفاوت ضخامت بیشتر بین ستون C و ستون فقرات L در طرح ریزی جانبی نسبت به بررسی AP، برای جلوگیری از مصرف دوباره بیماران چاق به ویژه در طرح ریزی جانبی، بر اساس قضاوت رادیوگرافی، از حالت دستی استفاده شد.

برخی از خدمات سونوگرافی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

با تشکر مدیریت سایت مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر مرتضی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 10 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر جورابیان