دکتر جورابیان / سونوگرافی / تست های تشخیصی غربالگری 3 ماه اول بارداری
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

تست های تشخیصی غربالگری 3 ماه اول بارداری

تست های تشخیصی غربالگری 3 ماه اول بارداری

در 3 ماه اول بارداری تست هایی در نظر گرفته می شود تا سلامت جنین مورد بررسی قرار گیرد ، یکی از این تست ها سونوگرافی NT است که از ابتدای هفته 11 بارداری تا انتهای هفته 13 بارداری قابل انجام است ، در این سونوگرافی مایع NT که در پشت گردن جنین است اندازه گیری می شود در صورتی که این مقدار طبیعی نباشد و از حد نرمال بیشتر باشد نشانه دهنده این است که جنین مبتلا به سندورم دان می باشد ، در واقع این سونوگرافی به منظور تشخیص این بیماری در جنین مورد استفاده قرار می گیرد .

تست های تشخیصی غربالگری 3 ماه اول بارداری

تست های تشخیصی غربالگری 3 ماه اول بارداری

یکی دیگر از اقداماتی که در غربالگری 3 ماه اول بارداری برای مادر در نظر گرفته می شود آزمایش خون است در این آزماش PAPP-A و بتا  HCG مورد بررسی قرار می گیرد ، در صورتی که مقدار این دو ماده غیر طبیعی بباشد احتمال ابتلا بودن جنین به سندورم دان وجود دارد .

مزایای غربالگری 3 ماه اول بارداری

غربالگری 3 ماه اول بارداری دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد و توصیه می شود که تمامی زنان باردار این غربالگری و آزمایشات ان را انجام دهند تا از سلامت جنین خود اطمینان حاصل نمایند . در صورتی که این غربالگری به خوبی انجام گیرید باعث ایجاد آرامش خاطر در بسیاری از زنان می شود . با انجام این غربالگری و سونوگرافی NTمی توان برخی از اختلالات بارز هنگام تولد را تشخیص داد و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام داد .

بعد از غربالگری 3 ماه اول

نتایجی که از این غربالگری بدست می آید، به ما می گوید که به چه احتمالی بارداری توام با سندورم دان وجود دارد ، انجام این غربالگری بسیار توصیه می شود در صورتی که نتایج بدست آمده در این غربالگری غیر طبیعی بود پزشک تست های دیگری مانند آمنیوسنتز برای خانم باردار در نظر می گیرد .

خانم های باردار شهر اهواز که خواهان انجام این غربالگری و سونوگرافی NT می باشند می توانند تمامی مشاوره های لازم را از طریق راه های ارتباطی سایت دریافت نمایند .

برخی از خدمات سونوگرافی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

با تشکر مدیریت سایت مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر مرتضی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر جورابیان