Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home3/drjoorab/public_html/wp-content/themes/divi-mavaranet-child/functions.php on line 60
دکتر جورابیان / سونوگرافی / سونوگرافی در مردان
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

سونوگرافی در مردان

سونوگرافی در مردان

بیضه ها اندام تخم مرغ شکلی هستند که در کیسه بیضه قرار گرفته اند. درد های بیضه ممکن است از جراحت هایی که به آن ها وارد می شود به وجود آید. به هر حال وجود هر گونه درد در آن ناحیه، نیازمند معاینه توسط پزشک متخصص می باشد. درد در کیسه بیضه ممکن است به دلایل مختلفی از جمله پیچش بیضه و بیماری های مختلفی که بر اثر روابط جنسی به وجود می آیند، پدیدار شوند. مشکلات موجود در بیضه ابتدا به صورت دردهای شکمی و دردهایی در ناحیه کشاله ران نمود پیدا می کند. این گونه مشکلات در مردان حتماً می بایست مورد معاینه قرار گیرند. آسیب به عصب بیضه ها به وسیله بیماری دیابت، التهاب در بیضه و مجاری اسپرم به وسیله باکتری کلامیدیا، از بین رفتن بافت بیضه به وسیله آسیب یا پیچش بیضه، هیدروسیل که باعث تورم کیسه بیضه می شود، سنگ کلیه، وجود مایع در بیضه، بیضه ای که در شکم مانده است و واریکوسل که باعث حجیم شدن ورید ها می شود، از جمله مشکلات بیضه ها محسوب می گردد. تشخیص بسیاری از بیماری های مردان امروزه با سونوگرافی ممکن شده است. بیمار پس از مشاهده علائم اولیه همچون درد در بیضه ها و ناحیه شکم، تغییر سایز در اندازه بیضه ها و کشیدگی در کیسه بیضه ها می بایست جهت معاینه به پزشک و سپس به مراکز سونوگرافی مراجعه نماید.

سونوگرافی مردان

تشخیص بیماری های مردان با سونوگرافی

پروستات در زیر مثانه جای گرفته و مجاری از داخل آن گذر می کنند. یکی از کارهایی که در دنیا به واسطه سونوگرافی در جهت درمان و تشخیص صورت می گیرد، سونوگرافی بیضه مردان است. این سونوگرافی برای بیمارانی که سطح PSA بالایی دارند و پزشک ظن بر وجود سرطان دارد تجویز می گردد. در صورت وجود پروستات، هنگام معاینه انگشتی بیضه ها سفت به نظر خواهند آمد. امروزه بهترین روش نمونه برادری، نمونه برداری به روش سونوگرافی به همراه دستگاه ترانس رکتال می باشد. به اینصورتکه به وسیله یک نازل که به داخل مقعد وارد می شود، پروستات در داخل نمایشگر به اپراتور نمایش داده می شود. (به علت این که مقعد دقیقاً در پشت پروستات قرار دارد، در هنگام سونوگرافی دوربین را به داخل مقعد فرستاده و پروستات را مورد بررسی قرار می دهند.) با استفاده از سوزن های اتومات مخصوص نمونه از پروستات برداشته و در شیشه های آزمایشگاهی ریخته شده و به پاتولوژی منتقل می گردد. پس از آماده شدن جوابیه پاتولوژی پزشک از ابتلا بیمار به سرطان پروستات با خبر خواهد شد.

تشخیص بسیاری از بیماری های مردان امروزه با سونوگرافی ممکن شده است.سونوگرافی دکترمرتضی جورابیان همگام با علم روز دنیا خدمات شایانی را به شما عزیزان ارائه می دهد.شما می توانید جهت تعیین وقت قبلی با شماره تلفن 25 70 33 33 -061 تماس حاصل نمائید .

پیش از انجام سونوگرافی پروستات

حداقل سه روز پیش از انجام سونوگرافی از آنتی بیوتیک ها با تجویز پزشک متخصص مصرف شود.
از شیاف به منظور خالی کردن روده ها استفاده شود.

پس از انجام سونوگرافی پروستات

بعد از عمل نمونه برداری در صورت داشتن تب، لرز و بی حالی در بیمار، حتماً به پزشک مراجعه گردد.
وجود خون در ادرار و مدفوع امری طبیعی می باشد.

توجه!

در صورت عدم درمان به موقع، ممکن است آسیب جبران ناپذیری به بیضه و کیسه بیضه وارد آید.

جهت اطلاع از سونوگرافی در مردان اینجا کلیک کنید.

برخی از خدمات سونوگرافی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

با تشکر مدیریت سایت مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر مرتضی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شانزده =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر جورابیان