دکتر جورابیان / سونوگرافی / سونوگرافی سه بعدی یا چهار بعدی برای جنین مضر است ؟
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

سونوگرافی سه بعدی یا چهار بعدی برای جنین مضر است ؟

آیا سونوگرافی سه بعدی برای جنین لازم است ؟ آیا سونوگرافی سه بعدی یا چهار بعدی برای جنین مضر است ؟ این سونوگرافی ها چه کاربردی دارند ؟ با ما در ادامه همراه باشید .

کاربرد سونوگرافی سه بعدی

با سونوگرافی سه بعدی می توانید به جای قسمت های درونی جنین سطح پوست جنین را مشاهده کنید و همچنین شکل دهاه و بینی یا باز کردن دهان و بیرون آوردن زبان جنین را تماشا کنید .

آیا سونوگرافی سه بعدی برای جنین خطرناک است ؟

سونوگرافی سه بعدی یا چهار بعدی  مانند سونوگرافی دوبعدی بی خطر است . چون این تصاویر از روی همان تصاویر دو بعدی توسط دستگاه بازسازی می شوند . با این وجود اکثر متخصصین سونوگرافی ماهر و با تجربه انجام آن را صرفا به خاطر داشتن یک عکس برای آلبوم کودک توصیه نمی کنند . چون این کار به این معنی است که شما جنین تان را در برابر امواج صوتی بیش از حد مورد نیاز قرار می دهید .

سونوگرافی-سه-بعدی-یا-چهار-بعدی-برای-جنین-مضر-است-؟

تشخیص ناهنجاری های جنین با سونوگرافی سه بعدی

انجام سونوگرافی سه بعدی یا چهار بعدی می تواند اطلاعات بیشتری از یک ناهنجاری شناخته شده را برای ما فراهم کند . مثلا در مورد شکاف لب ، همچنین می تواند برای دیدن قلب و ارگان های داخلی هم مفید باشد . در نتیجه بسیاری از مراکز تصویربرداری جنین فقط در صورتی که از نظر پزشکی انجام سونوگرافی سه بعدی ضروری باشد از آن استفاده می کنند .

آیا سونوگرافی برای جنین مضر است ؟

همان طور که قبلا ذکر شد تاکنون عوارض ناشی از انجام سونوگرافی در جنین انسان ( در بیش از 4 دهه که از انجام سونوگرافی گذشته است ) اثبات نشده است ولی هر گونه سونوگرافی باید فقط توسط افراد آموزش دیده ماهر برای مدت زمان کوتاه و با حداقل شدت انجام شود .

تشخیص بسیاری از سونوگرافی ها امروزه با مجهزترین دستگاه ممکن شده است. سونوگرافی دکترمرتضی جورابیان در اهواز همگام با علم روز دنیا خدمات شایانی را به شما عزیزان ارائه می دهد. شما می توانید جهت تعیین وقت قبلی با شماره تلفن 25 70 33 33 -061 تماس حاصل نمائید .

بهترین زمان انجام سونوگرافی سه بعدی یا چهار بعدی

اگر تصمصم دارید یک عکس سه بعدی از جنین خود داشته باشید بهترین زمان انجام آن بین 26-30 هفتگی است . قبل از 26 هفته چربی زیر پوست جنین خیلی کم است و استخوان های صورت از پشت آن دیده می شوند . بعد از 30 هفته هم ممکن است به دلیل پایین آمدن سر جنین در حفره لگن قادر نباشیم که تصویر واضحی از صورت جنین را به دست آوریم . این طبیعی است که دوست دارید یک تصویر صورت جنین خود را داشته باشید ولی گاهی به دلیل وضعیت قرار گیری جنین این مسئله امکان پذیر نیست .

اگر وضعیت قرار گیری جنین به طرف بالا و میزان مایع دور صورت جنین کافی باشد تصویر واضحی از صورت جنین به دست می آید . ولی اگر صورت جنین به طرف عقب باشد ، یا این که سر جنین در حفره لگن به طرف پایین رفته باشد ، یا میزان مایع کافی نباشد و همچنین اگر به دلیل اضافه وزن مادر یک لایه چربی زیرپوستی ضخیم وجود داشته باشد ، در این موارد تصویر خوبی به دست نمی آید .

گاهس متخصص سونوگرافی از شما درخواست می کند قدم بزنید یا هفته بعد برای سونوگرافی مراجعه کنید تا موقعیت مناسب برای به دست آمدن تصویر واضح ایجاد شود . ولی گاهی با همه این اقدامات باز هم تصویر واضحی به دست نمی آید .

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 19 =

تماس سریع با دکتر جورابیان