دکتر جورابیان / سونوگرافی / سونوگرافی کلیه ها قبل از ماه رمضان
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

سونوگرافی کلیه ها قبل از ماه رمضان

سونوگرافی کلیه ها قبل از ماه رمضان

با نزدیک شدن به این ماه ، سونوگرافی کلیه ها قبل از ماه رمضان درافراد مختلف بسیار ضرورت دارد. مخصوصا در افرادی که سابقه بیماری های مجاری اداری یا سنگ های مجاری اداری مانند سنگ کلیه یا سنگ مثانه داشته اند ، حتما باید با سونوگرافی کلیه ها ، سلامت این عضو بدن چک شود تا در صورت وجود مشکل قبل از فرا رسیدن ماه رمضان درمان شوند. ( درباره سونوگرافی دستگاه  اداری بخوانید)

انجام سونوگرافی کلیه ها قبل از ماه رمضان موجب این امر می شود که اگر در بدن بیمار سنگ کلیه مشاهده شود ، فرصت کافی برای درمان و دفع سنگ کلیه وجود داشته باشد. البته متخصصان بر این باورند که می توان با مصرف ۲ لیوان آب به صورت ناشتا و قبل از شروع وعده های غذایی ، می توان از ایجاد سنگ کلیه در ماه رمضان و ایجاد سایر نارسایی های کلیه جلوگیری کرد. همچنین مصرف روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرم میوه تازه نیز تاثیر بسیار مهمی در این مساله دارد. ( درباره دلایل سونوگرافی کلیه بخوانید)

سونوگرافی کلیه ها قبل از ماه رمضان

ذخیره آب در بدن در ماه مبارک رمضان

از آنجایی که مصرف میوه در زمان سحری نقش بسیار مهمی در نگهداری و تامین آب بدن در طول روز دارد ، متخصصان بر این عقیده هستند که مصرف میوه های گوشتی مانند هلو و سیب در سحری باعث می شود که بدن در طول روز توانایی بیشتری در ذخیره آب داشته باشد. لذا توصیه می شود که در هنگام سحری حتما مصرف میوه داشته باشید.

غذاهای نامناسب در سحری

افرادی که قصد روزه گرفتن دارند ، باید توجه داشته باشند که مصرف پنیر وغذاهای شور و پر نمک برای بدن به شدت مضر می باشد. همچنین مصرف میوه هایی مانند هندوانه که آبدار هستند به دلیل ادارا آوری باعث هرچه بیشتر از دست دادن آب بدن و ایجاد تشنگی می شود . همچنین فیبر زیاد این میوه باعث آسیب به بیمارانی که مبتلا به مشکلات روده ای هستند ، شود.

خوردن افطار

در افراد روزه دار دیده می شود که تعدادی از افراد برای افطار شروع به خوردن غذای اصلی می نمایند یا بعضی از آنها چای و سایر نوشیدنی ها را مصرف می نمایند. اما متخصصان توصیه می نمایند که در این زمان روزه داران با یک تا دو لیوان آب ولرم (بهتر است از مصرف چای و سایر نوشیدنی ها خودداری شود) افطار کرده و به تدریج دوغ و ماست و غذای اصلی را میل نمایند. دلیل این موضوع آن است که لبنیات حاوی کلسیم بوده و غذای اصلی حاوی آهن می باشد ، مصرف همزمان این خوراکی با هم موجب می شود که در هیچ کدام از این مواد غذایی جذب کامل برای بدن اتفاق نیفتد.

با تشکر مدیریت سایت مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر مرتضی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر جورابیان