دکتر جورابیان / سونوگرافی / نتایج سونوگرافی بیضه
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

نتایج سونوگرافی بیضه

نتایج سونوگرافی بیضه

سونوگرافی بیضه چیست؟

زمان مناسب سونوگرافی بیضه چه وقت می باشد؟

سونوگرافی بیضه یک آزمایش تشخیصی است که تصاویری از بیضه ها و بافت های اطراف آن را در اسکوربوت های افراد به دست می آورند. به این گونه سونوگرافی ، اسکن سونوگرافی نیز می گویند.

باید بگوییم که بیضه ها اندام های اولیه تولید مثل مردان هستند. آن ها اسپرم و هورمون جنسی مردان یعنی تستوسترون را تولید می کنند. بیضه ها در شکمبه قرار دارند و به شکل کیسه گوشتی بافتی  شکل می باشند که زیر آلت تناسلی مردان آویزان هستند. این نوع  سونوگرافی یک روش بی خطر، بی دردسر و غیر تهاجمی است. در این نوع سونوگرافی با استفاده از روش و امواج صوتی با فرکانس بالا برای تولید تصاویری از اندام ها در بدن مردان استفاده می کنند. در این پروسه از پروب یا مبدل استفاده می کنند. این دستگاه دستی، انرژی را از یک فرم به دیگری تبدیل می کند. این پروب در تمام بخش های تحتانی آقایان قرار داده می شود و آن را حرکت می دهند. سپس این مبدل امواج صوتی را می پذیرد و یک رایانه، اکو را به تصاویر بر روی یک مانیتور ویدئویی پردازش می کند. بافت های غیر طبیعی و طبیعی، انواع مختلفی از پژواک را انتقال می دهند. سپس رادیولوژیست می تواند نتایج سونوگرافی بیضه را تفسیر کند تا بین شرایط خوش خیم مانند مجموعه ای از مایع اطراف بیضه و یک توده جامد که می تواند یک تومور بدخیم باشد را تشخیص دهد.

نتایج سونوگرافی بیضه

علل انجام سونوگرافی بیضه

سونوگرافی بیضه اولین روش تصویربرداری است که برای مشاهده و تشخیص اختلالات در بیضه ها استفاده می شود. پزشک ممکن است سونوگرافی بیضه بنا به دلایل زیر توصیه کند، از جمله:

  • بررسی وجود یک توده ای جامد یا کبدی
  • بررسی علت چرخش بیضه یا پیچ خوردگی بیضه
  • شناسایی منابع درد یا تورم در بیضه ها
  • پزشک به تشخیص بیماری در بیضه از جمله وجود واریکوسل نیز می پردازد.
  • ممکن است که علل ناباروری را ارزیابی نماید.
  • موقعیت  بیضه نزولی را پیدا کند.

انعکاس اولتراسوند می تواند تصاویر در حال حرکت را ارائه دهد. باید بگوییم که داده ها از تصاویر متحرک در بررسی جریان خون به بیضه ها بسیار مفید خواهد بود. هر بیضه با یک بند اسپرمی به باقی بدن متصل می شود. این لوله حاوی شریان و ورید است. لوله همچنین شامل واست دیفرنس می باشد که اسپرم را از بیضه ها به مجرای ادرار منتقل می کند.

پزشک معالج یا اورولوژ با مطالعه تنگ شدن یا انسداد لوله های بیضه اقدام به تجویز بهترین درمان یا داروها می نماید تا مشکل ناباروری زودتر برطرف شود.

آیا سونوگرافی بیضه عوارض جانبی خاصی برای متقاضی به همراه دارد؟

آین سونوگرافی هیچ گونه عوارض جانبی را برای فرد به همراه ندارد. با این وجود اگر در معرض مسائل بیضه خاصی نظیر تورفتگی بیضه یا عفونت وجود داشته باشد، ممکن است در طی مراحل  انجام این پروسه مقداری درد یا ناراحتی برای فرد ایجاد شود.

شایان ذکر است که بگوییم انجام این نوع سونوگرافی نیاز به آمادگی خاصی ندارد و فرد این پروسه را بدون نیاز به ناشتا بودن می تواند انجام دهد.

تشخیص بسیاری از سونوگرافی بیضه امروزه با سونوگرافی های مجهز ممکن شده است. سونوگرافی دکترمرتضی جورابیان در اهواز همگام با علم روز دنیا خدمات شایانی را به شما عزیزان ارائه می دهد.شما می توانید جهت تعیین وقت قبلی با شماره تلفن 25 70 33 33 -061 تماس حاصل نمائید .

برخی از خدمات سونوگرافی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

با تشکر مدیریت سایت مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر مرتضی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + نه =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر جورابیان