دکتر جورابیان / ماموگرافی / هزینه ماموگرافی در اهواز
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

هزینه ماموگرافی در اهواز

ماموگرافی آزمایشی است که به منظور اهداف تشخیصی و یا غربالگری انجام می‌شود. در طی انجام آزمایش تصاویری توسط اشعه ایکس از بافت پستان تهیه می‌شود. عوامل متعددی می‌تواند بر هزینه ماموگرافی در اهواز یا هر شهر دیگری تاثیرگذار باشد، در ادامه به برخی از مهمترین عواملی که بر هزینه‌ی نهایی ماموگرافی اثر می‌گذارند می‌پردازیم.

هزینه ماموگرافی در اهواز

همانطور که گفتیم ماموگرافی یک تکنیک تصویربرداری با اشعه ایکس است که تصویر داخلی از سینه ها می گیرد. این آزمایش سرطان سینه را تشخیص می دهد و اندازه، شکل و تراکم بافت سینه را ارزیابی می کند. ماموگرافی نقش مهمی در تشخیص موارد زیر دارد:

  • سرطان پستان
  • تومور سینه
  • تشخیص هرگونه ناهنجاری در پستان
  • نظارت بر درمان اختلالات مربوط به سینه


این آزمایش از دوز کم اشعه ایکس برای تشخیص هر گونه ناهنجاری استفاده می کند. در طول ماموگرافی، سینه بین دو صفحه فشرده می شود تا آن را صاف کند و بافت را به طور یکنواخت پخش کند. این اجازه می دهد تا اشعه ایکس به طور موثرتری به بافت نفوذ کند و تصویر واضح تری ایجاد کند. هزینه ماموگرافی در اهواز یا هر شهر دیگری بسته به پوشش بیمه می تواند بین 200 الی 400 هزار تومان باشد. حال بیائید عواملی که بر قیمت ماموگرافی در اهواز یا هر شهر دیگری تاثیر می گذارند را بررسی کنیم:

نوع ماموگرافی

تصاویری که در ماموگرافی سنتی تهیه می‌شود تصاویری 2 بعدی بود که نتایج نهایی آن به صورت عکس‌هایی سیاه و سفید بر روی گراف‌های رادیولوژی ارائه می‌شد.

اما تصاویر ماموگرافی که در سال‌های اخیر انجام آن شیوع بیشتری داشته است ماموگرافی سه‌بعدی می باشد. تصاویر تهیه شده در ماموگرافی سه‌بعدی تعداد زیادی عکس به طور همزمان از زوایای مختلف تهیه می‌نماید و نتایج ایجاد شده جزئیات و وضوح بالاتری را به نمایش می‌گذارد.

بنابراین با توجه به نوع رادیوگرافی که پزشک شما درخواست نموده است ممکن است هزینه‌های متفاوتی را پرداخت نمائید. در برخی موارد پزشک درخواست ماموگرافی 2 بعدی و 3 بعدی را به صورت همزمان خواهد داشت که در این صورت هزینه بیشتری را در اهواز یا شهر دیگری باید بپردازید.

گیف-اینستاگرام

پوشش بیمه

در کشور ما خدمات درمانی توسط بیمه‌های درمانی مختلفی پرداخت می‌شود. درصد هزینه‌هایی که هر بیمه جهت انجام خدمات ماموگرافی تقبل می‌نماید متفاوت است. بنابراین یکی از عوامل مهم در هزینه‌ی ماموگرافی نوع بیمه‌ی درمانی شما است.

بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی بیمه‌ای است که در اکثر موارد درصد قابل توجهی از هزینه‌های درمانی را تقبل می‌نماید. بیمه‌ی تکمیلی نیز دارای انواع مختلفی است که هر کدام درصدهای مختلفی را برای خدماتی مانند ماموگرافی تقبل می‌نماید. اما باید به این نکته توجه نمائید که مرکزی را که جهت ماموگرافی انتخاب می‌نمائید با بیمه‌ی تکمیلی شما قرارداد داشته باشد. در غیر این صورت در ابتدا باید هزینه‌ها را خودتان پرداخت نمائید و سپس با دریافت فاکتور هزینه‌های انجام شده می‌توانید درصدی از مبلغی را که جهت ماموگرافی در اهواز یا هر شهر دیگری هزینه کرده‌اید از بیمه تکمیلی دریافت نمائید.

گیف-اپارات

نوع مرکز تصویربرداری در اهواز

برخی از مراکز تصویربرداری که خدمات ماموگرافی را ارائه می‌دهند در بیمارستان‌های خصوصی و برخی دیگر در بیمارستان‌های دولتی واقع شده‌اند. تعداد از مراکز نیز به صورت واحدهای مستقل تصویربرداری عمل می‌نمایند که ممکن است بیمه‌های درمانی را تحت پوشش داشته باشند یا اینکه از پذیرش هرگونه بیمه‌ای خودداری نمایند.

بنابراین پیش از حضور در مراکز ماموگرافی در اهواز یا هر جای دیگری باید ابتدا در مورد اینکه آیا مرکزی خصوصی و یا دولتی است تحقیقات لازم را داشته و هزینه را بپرسید و سپس جهت انجام ماموگرافی مراجعه نمائید.

در صورتی که به دنبال روش‌هایی جهت کاهش هزینه می‌باشید بهتر است به بیمارستان‌های دولتی که انواع بیمه‌های درمانی را تقبل می‌نمایند مراجعه نمائید.

هزینه دریافت گزارش همراه با ماموگرافی

تقریباً در تمامی موارد تصاویر ماموگرافی توسط یک متخصص رادیولوژی مورد بررسی قرار می‌گیرد و نتیجه‌ی نهایی به صورت یک گزارش چاپ شده به بیمار ارائه می‌شود. هزینه‌هایی که برای این گزارش‌ها دریافت می‌شود با توجه به تخصص و تجربه‌ی پزشکی که تصاویر را تفسیر می‌نماید موجب تغییراتی در هزینه ماموگرافی در اهواز یا هر جای دیگری می شود.

زمان حاضر شدن نتایج

معمولاً برای انجام ماموگرافی باید از چند روز قبل از مرکز تصویربردرای نوبت دریافت نمائید، در صورتی که جهت دریافت نتایج ماموگرافی عجله داشته باشید و تمایل به انجام ماموگرافی اورژانسی داشته باشید ممکن است مجبور شوید تا هزینه‌ی بیشتری را تقبل نمائيد.

قیمت ماموگرافی در اهواز

همان طور که اشاره شد هزینه‌های ماموگرافی با توجه به عوامل مختلفی ممکن است ارقام مختلفی را شامل شود و نمی‌توان یک رقم نهایی برای انجام این خدمات ارائه نمود. بنابراین با توجه به تمام مواردی که در این مقاله ذکر کردیم می‌توانید با مرکز تصویربرداری مورد نظر خود تماس بگیرید و با توجه به نوع ماموگرافی (2 بعدی یا 3 بعدی)، نوع بیمه‌ی درمانی، نوع بیمه‌ی تکمیلی، خصوصی و یا دولتی بودن مرکز تصویربرداری در مورد هزینه و قیمت ماموگرافی در اهواز یا هر جای دیگری تمامی اطلاعات لازم را کسب نمائید.

آیا هزینه بیشتر به معنی کیفیت بیشتر است؟

برخی از مراکز تصویربرداری ممکن است هزینه‌هایی بسیار زیادی را جهت انجام ماموگرافی درخواست نمایند. تعدادی از بیماران با این پیش فرض که هزینه‌ی بیشتر به معنی کیفیت بالاتر می‌باشد ممکن است به این مراکز مراجعه نمایند. اما لازم است این نکته را بدانید که اکثر مراکز تصویربرداری که خدمات ماموگرافی دو بعدی و سه بعدی را انجام می‌دهند معمولاً تهجیزات پیشرفته مبتنی با آخرین تکنولوژی‌ها را استفاده می‌نمایند و کیفیت تصاویر ماموگرافی که در این مراکز تهیه می‌شود مورد تائید وزارت بهداشت و درمان ایران می‌باشد. زیرا تمامی این مراکز جهت شروع به کار و ادامه‌ی فعالیت‌های خود باید استانداردهای منطبق با وزارت بهداشت را دنبال نمایند.

سخن آخر

در این مقاله سعی شد موضوع هزینه ماموگرافی در اهواز را بررسی کنیم. گفتیم که نوع آزمایش، پوشش بیمه، محل انجام آزمایش و… بر قیمت ماموگرافی تاثیر می گذارند. اما قیمت بالاتر نشان دهنده کیفیت بیشتر آزمایش نیست. بنابراین بدون اینکه هزینه‌های غیر معقول را جهت ماموگرافی پرداخت نمائید می‌توانید با مراجعه به بهترین مرکز سونوگرافی در اهواز این آزمایش را انجام دهید. امیدواریم در انتها به پاسخ سوالتان رسیده باشید. علاقه مندان می توانند از طریق درج نظر در کادر دیدگاه زیر با ما و سایر خوانندگان در ارتباط باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 14 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر جورابیان