Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home3/drjoorab/public_html/wp-content/themes/divi-mavaranet-child/functions.php on line 60
دکتر جورابیان / سونوگرافی / بهترین مرکز سونوگرافی تیروئید
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

بهترین مرکز سونوگرافی تیروئید

بهترین مرکز سونوگرافی تیروئید

هزینه سونوگرافی تیروئید چقدر است؟

چه کسانی سونوگرافی تیروئید را بیشتر انجام می دهند؟

چه زمان نیاز به سونوگرافی تیروئید خواهید داشت؟

در این مقاله به توضیح جامع و مفصل پیرامون بهترین مرکز سونوگرافی تیروئید پرداخته شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما بمانید.

تیروئید یا ندول ها اغلب به سبب وراثت فرد یا قرار گرفتن در تابش اشعه های مضر ایجاد می شود اما با این حال گفته می شود که ریشه سرطانی ندارد. چون این ندول ها و یا گره های تیروئیدی بسیار کوچک هستند و بیماران به راحتی نمی توانند آن را تشخیص دهند در نتیجه هیچ گونه مشکل حادی را برای بیمار ایجاد نمی کند، اما در صورت بزرگ بودن این گره ها بیمار دچار برخی از علائم خواهد شد.

علائم تیروئید عبارتند از:

 • گرفتگی گلو
 • مشکل در بلع غذا
 • درد در گلو
 • تنفس های سخت
 • خستگی و افسردگی (به ندرت)
 • ضربان قلب تند
 • داشتن مشکلات حافظه
 • خشکی پوست یا احساس سرمای زیاد
 • تعرق زیاد
 • یبوست
 • کاهش ناگهانی وزن

شایان ذکر است که بگوییم تیروئید اغلب در سنین کودکی و میانسالی به خصوص در خانم ها بیشتراز آقایان رخ می دهد.

سونوگرافی تیروئید را برای تشخیص کیست هایی که مملو از تومورهای توپر است و یا وجود غده تیروئید در گردن که آیا به داخل سینه و یا پشت جناغ سرایت کرده است یا خیر از آن استفاده می کنند؟

روش انجام سونوگرافی از ناحیه  تیروئید

در ابتدا سونوگرافیست از ناحیه زیر گلو اقدام به گرفتن نمونه سوزنی از گره های تیروئیدی می نماید. اگر در نمونه اخذ شده تشخیص داده شود که سلول های سرطانی وجود دارد، پاتولوژیست فورا آن را گزارش می دهد.

این سونوگرافی هیچ گونه درد و ناراحتی ندارد فقط در حین اعمال آن بیمار نباید تحت هیچ شرایطی صحبت کند و تا زمانی که سونوگرافیست اجازه نداده است فرد حتی آب دهان نیز نباید قورت دهد. توصیه می شود که اگر به موقع توده های بدخیم تیروئیدی تشخیص داده شود به راحتی قابل درمان بوده و هیچ مشکلی را برای فرد به همراه نخواهد نداشت. بیمار با درمان و کنترل این عارضه می تواند عمر طولانی را داشته باشد.

تشخیص بسیاری از سونوگرافی ها امروزه با مجهزترین دستگاه ممکن شده است. سونوگرافی دکترمرتضی جورابیان در اهواز همگام با علم روز دنیا خدمات شایانی را به شما عزیزان ارائه می دهد. شما می توانید جهت تعیین وقت قبلی با شماره تلفن 25 70 33 33 -061 تماس حاصل نمائید .

بیشتر پرسش متقاضیان این سونوگرافی تیروئید این است که آیا هزینه این سونوگرافی گران است؟ آیا قیمت آن را بیمه پوشش می دهد؟ و پرسش های مشابه آن…

در پاسخ به این سوالات باید اظهار داشت که در ابتدا فرد باید به مرکز سونوگرافی سرشناسی مراجعه نماید تا اطلاعات لازم در زمینه هزینه و بیمه آن اطلاع داشته باشد. اما باید گفت که تا زمانی که حجم و سایز گره ایجاد شده مشخص نباشد و پزشک ویا سونوگرافیست آن را لمس نکرده باشند، هزینه و قیمت مشخص نخواهد بود. بیمار باید در انتخاب مرکز سونوگرافی دقت زیادی نماید و مطمئن شود که سونوگرافیست اطلاعات و تحصیلات جامع و پزشکی را داشته باشد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر مرتضی جورابیان.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 17 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر جورابیان