دکتر جورابیان / سونوگرافی / یک بارداری چند سونوگرافی می خواهد؟
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

یک بارداری چند سونوگرافی می خواهد؟

یک بارداری چند سونوگرافی می خواهد؟

آیا اعمال سونوگرافی های متعدد به جنین لطمه و آسیب می زند؟ صدای قلب بچه در چند ماهگی قابل شنیدن می باشد؟ چرامتخصص زنان سونوگرافی های دیگری را غیر از غربالگری کلی برای مادران تجویز می کنند؟ یک مادر در دوران بارداری چند بار سونوگرافی باید بدهد تا مطمئن شود که جنین در سلامت کلی می باشد؟ در این مقاله سعی نموده ایم که در مورد انواع سونوگرافی در دوران بارداری نکاتی را بگوییم برای دانستن سونوگرافی ها و غربالگری های دوران بارداری بهتر است که این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید، تا اطلاعات لازم را کسب کنید.

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی دستگاهی است که برای تشخیص بارداری مادران، بررسی تعداد جنین، ضربان قلب نوزاد و حتی بررسی بارداری خارج از رحم از این دستگاه استفاده می کند که هیچ گونه خطری برای مادر و جنین به همراه ندارد و با این روش از میزان سلامتی و رشد جنین اطلاعات لازم برای پزشک بدست می آید. شایان ذکر است که بگوییم که سونوگرافی باید در زمان و هفته ای مناسب خود صورت گیرد تا نتایج به درستی مشخص شود. اگر مادری در انجام سونوگرافی افراط به خرج دهد ممکن است که به جنین صدمه و آسیب برساند به همین دلیل تاکید می شود در صورتی که متخصص زنان تجویز کرده باشد، باید انجام داد. زیرا امواج سونوگرافی باعث گرم شدن محیط برای جنین خواهد شد، در نتیجه این عارضه باعث به تکاپو افتادن جنین خواهد شد.

یک بارداری چند سونوگرافی می خواهد

انواع سونوگرافی در دوران بارداری

در دوران بارداری انجام 4 نوع سونوگرافی طبیعی بوده و برای تمام مادران باردار تجویز می شود که عبارتند از: • هفته ای 4 الی 5 بارداری (برای تعیین و بررسی جنین و جفت در رحم یا خارج از رحم) • هفته ای 12 بارداری • هفته ای 22 بارداری • هفته ای 32 بارداری متذکر می شویم که اگر برای مادرانی سونوگرافی های بیشتری تجویز شود بیانگر این است که ممکن است مادر دارای بیماری مانند: دیابت ، چربی و فشار خون بالا باشد، که نیاز به بررسی بیشتر و دقیق تری دارد.

علل انجام سونوگرافی در هفته های اول بارداری

• برای بررسی پشت گردن، مثانه و شکل و فرم کامل سر • معاینه تمام اندام های اصلی و حیاتی بدن جنین • بررسی سن دقیق جنین • اندازه گیری عرض گردن (در صورت غیر طبیعی بودن این پروسه پزشک آزمایش آمنیوسنتز را تجویز می کند تا پرزهای جنینی شناور در مایع را معاینه نماید) • واقع بودن جنین و جفت در رحم • شنیدن صدای قلب جنین • کیفیت تبادل بین مادر و جنین با کمک بند ناف

چکیده مطلب

سونوگرافی دو بعدی خطری برای جنین به همراه ندارد اما در صورتی که پزشک سونوگرافی سه بعدی یا سونوگرافی چهاربعدی را در دوران بارداری برای مادران تجویز می کند حتما باید به یک مرکز رادیولوژی و سونوگرافی حاذقی مراجعه شود چون مقداری دارای عوارض جانبی برای نوزاد می باشد.

تشخیص بسیاری از سونوگرافی های دوران بارداری امروزه با مجهزترین دستگاه ممکن شده است. سونوگرافی دکترمرتضی جورابیان در اهواز همگام با علم روز دنیا خدمات شایانی را به شما عزیزان ارائه می دهد. شما می توانید جهت تعیین وقت قبلی با شماره تلفن 25 70 33 33 -061 تماس حاصل نمائید .

برخی از خدمات سونوگرافی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

با تشکر مدیریت سایت مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر مرتضی جورابیان ، سونوگرافی در اهواز

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 13 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر جورابیان